Сторінка практичного психолога ліцею

Практичний психолог КЗ “Ліцей №9 Покровської міської ради Дніпропетровської області”

УЛЬКО ОЛЕНА ВАСИЛІВНА

Спеціаліст вищої категорії, практичний психолог методист

Стаж роботи: 22 роки

Кредо життя: « Іти вперед, не озираючись назад»

Професійне кредо: «Кожна людина індивід,

до кожної треба знайти свій підхід»

 

ГРАФІК  РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця

 з 8.00 до16.00

Психолог це спеціаліст, який має відповідну освіту і працює із здоровими людьми, котрим необхідна допомога в різних життєвих ситуаціях. 

Навіщо в ліцеї потрібен психолог?

  • Психолог здійснює психолого-педагогічний супровід освітнього процесу з метою  забезпечення нормального розвитку дитини (у відповідності з нормою розвитку у відповідному віці)
  • У функції шкільного психолога входить: психологічна діагностика; корекційна робота, консультування батьків, психологічна просвіта, участь у педрадах і батьківських зборах, психологічна профілактика
  • Психологічна діагностика включає в себе проведення групових та індивідуальних обстежень учнів
  • Діагностика проводиться згідно річного планування роботи та циклограми, а також за попереднім запитом вчителів або батьків. Отримані дані дозволяють психологу будувати подальшу роботу: виділити учнів так званої «групи ризику» та спланувати подальшу роботу з зазначеною категорією (вироблення рекомендацій та планування корекційної роботи)
  • Корекційні заняття можуть бути індивідуальними і груповими. В ході яких психолог намагається скорегувати небажані особливості психічного розвитку дитини. Ці заняття можуть бути спрямовані як на розвиток пізнавальних процесів(пам’ять,увага, мислення), так і на рішення проблем в емоційно-вольовій сфері, у сфері спілкування і проблеми самооцінки . Заняття включають в себе різноманітні вправи: розвиваючі, ігрові, малюнкові та інші – залежно від поставлених цілей і віку дитини.
  • Консультування батьків і вчителів – це робота за конкретним запитом. Психолог знайомить батьків або вчителів з результатами діагностики, попереджає про те, які труднощі можуть у майбутньому виникнути у школяра в навчанні та спілкуванні; при цьому спільно виробляються рекомендації по вирішенню виникаючих проблем і взаємодії зі школярем.
  • Психологічне просвітництво полягає в тому, щоб знайомити вчителів і батьків з основними закономірностями й умовами сприятливого психічного розвитку дитини. Воно здійснюється в ході консультування, виступів на педагогічних радах та батьківських зборах.

Всі перераховані вище функції шкільного психолога дозволяють підтримувати в закладі освіти  сприятливі умови, необхідні для повноцінного психічного розвитку і формування особистості дитини, тобто служать цілям психологічної профілактики.