Шкільна бібліотека

Чим корисне читання під час війни…

Читати навіть під час війни. 12 видавництв які пропонують завантаження книг безкоштовно

Віртуальна мультпанорама для сімейного перегляд та обговорення

Для дорослих – корисні посилання, що стосуються безпеки

Інформація про роботу Міністерства охорони здоров’я під час воєнного стану: корисні поради, консультації

Рекомендації ДСНС щодо дій  населення у надзвичайних ситуаціях воєнного характеру

Освітній  омбудсмен України: Дії учасників освітнього процесу в разі  надзвичайних ситуацій  

              

Бібліотека – це свобода. Свобода читати, свобода спілкуватися. Це освіта, це дозвілля, це прихисток і це доступ до інфомації. 

Ніл Гейман, англійський письменник

   Приємно вітати вас на сторінці нашої шкільної бібліотеки.

    Я завідувачка бібліотеки Майя  Висоцька, пропоную вам знайомство  з шкільним інформаційним, культурно-освітнім центром, його можливостями, життям, інформаційним простором. Наша бібліотека  має окреме приміщення на третьому поверсі школи, площею 80 кв.м та окремо книгосховище для підручників.  Читальний  зал поєднаний з абонементом і налічує 20 місць.Паспорт  бібліотекинадасть вам детальну статистичну інформацію про бібліотеку.

Свою діяльність шкільна бібліотека будує на основі  плану роботи,  який є складовою частиною плану освітньої роботи школи:       план роботи шкільної бібліотеки

Погортайте сторінки фотоальбому бібліотечних заходів і можливо побачите себе…

Користувачами бібліотеки є учні – здобувачі освіти, педагоги, батьки.

Правила користування шкільною бібліотекоюнагадають  про права та обов’язки користувачів.

На цій сторінці ви можете дізнатися про роботу шкільної бібліотеки з підручниками, їх надходження ,

надходження методичної літературиза рахунок держбюджету, як для здобувачів освіти так і для педагогів.

Фонд  бібліотеки розкрито книжковими виставками:: “Україна  – моя батьківщина”,  “Символи та обереги землі української”, “Знай і вивчай свій рідний край”, “Вивчай і шануй Закон”, “Випускник ХХІ століття – творець свого життя”, “Здорова планета – здоровий ти!”.

30 вересня – найчитальніший день року, адже в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек!

 До Всеукраїнського дня бібліотек

 

В нашій бібліотеці можна:

  • взяти цікаву книгу для читання чи за шкільною програмою;
  • знайти потрібну інформацію в енциклопедіях, словниках, довідниках, Інтернет- ресурсах;
  • підібрати літературу до підготовки уроків, доповіді, твору тощо;
  • отримати консультації та рекомендації щодо   пошуку та вибору джерел інформації, способів та методів  згортання інформації;
  • взяти участь у бібліотечних заходах;
  • просто зробити уроки;

“Ростемо з книгою” – такий книжковий ростомір можна побачити в бібліотеці. А це означає, що для кожної вікової групи на відкритому доступі є своє місце для вибору книг.

 • ДЛЯ МОЛОДШИХ  ШКОЛЯРІВ  “Якби не казка…”, “Для тих, хто  вчиться читати” “Школа ввічливості” та “Школа безпеки”, “Декларація прав книги”, “Про тварин і птахів”.

Увага нові книги!

 

Відеознайомство з хрестоматією дитячої української літератури для 1-4 класів

Більше інформації про авторів  та їх твори, що увійли до хрестоматій, можна дізнатися  на цих ресурсах: http://chytanka.com.ua/                                            https://mala.storinka.org/           https://www.barabooka.com.ua        https://chl.kiev.ua/key

 

2 квітня Всесвітній день дитячої книги

Онлайн подорож – вікторина “В гості до короля казок”

Вже стало традицією відзначати в шкільній бібліотеці Всесвітній день дитячої книги (ICBD), який проводиться щорічно  2 квітня, в день народження короля казок Г.Х.Андерсена. Подія заснована  Міжнародною радою з питань книг для дітей та молоді (IBBY) – це  некомерційна  організація, яка представляє міжнародну мережу людей з усього світу, які прагнуть об’єднати книги та дітей.  Заснована в 1967 році. Щороку вибирається  Національна секція IBBY яка  має можливість бути міжнародним спонсором МДДК. Національна секція визначає тему та запрошує відомого автора із своєї країни, для написання послання до дітей світу, а  відомий ілюстратор розробляє до нього плакат. Більше про цю організацію можна дізнатися на її сайті. https://www.ibby.org/index.php?id=269

ДЛЯ 5 – 8 КЛАСІВ  книжкові полиці  “Щоб такого почитати”, “Серії дитячих книг”.

Увага ! НЛО – нові літературні об’єкти!   Бажаєш бути відмінником? Хочеш більше знати з улюбленого предмета, тоді зверни увагу на це повідомлення під гаслом

Читай!Пізнавай! Досліджуй!  

Завітай  до міста Ідеальних взаємин,

або просто заглянь до книжкової скрині  чи переглянь що нового з’явилося на сторінці  http://younglibzp.com.ua/pidlitkovij-roman/

ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ  “Детективи.Пригоди.Фантастика”. А ще відеопрезентації про письменників, які можна використати в навчальній практиці.

Автопортрет-відеопрезентація Василя Симоненка

Українські письменники-емігранти

Освітній процес в сучасній школі зорієнтований на те, щоб навчити учня вчитися, інакше кажучи, оволодіти вміннями і навичками самоосвіти, які необхідні будуть  і в подальшому житті. Серед тих методів пізнання, способів мислення чільне місце займають навички систематичної роботи з різними джерелами інформації. Як відомо, справжня освіта – це самоосвіта.

Зверніть увагу на Модель бібліотечно – бібліографічних, інформаційних знань, або що повинні знати і вміти учні в кожному класі. Саме бібліотечні  години, які проводяться в шкільній бібліотеці,  орієнтовані на формування умінь і навичок самостійного пошуку додаткової інформації, її опрацювання та застосування в освітній практиці.

В бібліотеці до вашої уваги  картотека “Інформаційна культура – складова навчальної діяльності” яка охоплює багато способів, методів та засобів, що складають основу знань інформаційної культури. Також про інтелектуальну інтуїцію та скорочитання.  Адже,  педагоги стверджують, що все встигає той, хто використовує різноманітні методи і засоби навчання.

  Читання – головне вміння людини в житті, без якого вона не може осягнути навколишній світ. Про його значення та важливість чимало сказано великими людьми різних епох. Діти які читають стануть дорослими, які думають.

Памятаймо! Читати не шкідливо! Шкідливо Не читати!

Вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, як не змінить його найкращий друг чи наставник.  /П.Павленко/

 

ШАНОВНІ ВЧИТЕЛІ! У  бібліотеці ви можете скористатися тематичними підбірками матеріалів:

 • Педагогічні технології
 • Читання – освітня проблема;
 • Здорова дитина – запорука здоров’я нації;
 • Соціальний захист дитини;
 • Інтеграція дітей з особливими освітніми потребами;
 • Педагогічний експеримент- що це?
 • Компетентність – це…;
 • Самоосвіта вчителя – запорука педагогічної творчості;
 • Родинне виховання;

Календар державних пам’ятних днів та інформаційні матеріали до них.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! У 2023р. прийнято  Стратегію розвитку читання на період до 2032р.

“Читання як життєва стратегія”.

Стратегію прийнято в умовах російської навали, тому формування стійкого інтересу до читання української книги як ніколи стає потужною зброєю проти російської всебічної агресії.

Під читанням у цій Стратегії розуміється практика читання книг у будь-якому форматі. Увага до книжкового контенту зумовлена тим, що за останнє десятиліття показники споживання інформації невпинно зростають, а соціальним мережам та іншим онлайн-ресурсам приділяється дедалі більше часу. Тим часом рівень споживання книжкового контенту і, як наслідок, здатність до критичного сприймання інформації, концентрації уваги знижуються.


За даними досліджень, в Україні 96% дітей у віці від 10 до 17 років користуються інтернетом, але більше половини з них не знають про те, яка небезпека чекає на них в мережі.

Для навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом створений веб-ресурс Онляндія”  Тут можна знайти багато корисної інформації, яка може захистити користувача від тих ризиків, які підстерігають у мережі. На сайті представлені матеріали для дітей, їхніх батьків та вчителів: інтерактивні ігрові сценарії, короткі тести, готові плани уроків, завдяки яким діти та дорослі зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. Також сайт пропонує зрозумілу та перевірену на практиці інформацію про Інтернет-безпеку, після ознайомлення з якою навіть користувачі-початківці зможуть ефективно використовувати ресурси мережі та захистити себе від небажаного контенту.  Є на сайті й безпечна електронна пошта для дітей

 

Робота бібліотеки регламентується такими нормативними документами:

 

Приходьте до бібліотеки, беріть участь у її житті – і тоді й ваше життя стане яскравішим, багатшим, цікавішим!